Контакт-центр работает с 08:00 по 20:00

Алкогольний абстинентний синдром: симптоми та лікування

Кожен з нас знає, що буває після гучної вечірки, де алкоголь так і ллється рікою. Зрозуміло, мова йде про похмілля. Про нього настільки часто згадують у рекламі, що в людей виробилася певна асоціація. Чи то нудота і блювота, чи то черговий головний біль — будь-який сигнал організму сприймається, як «нормальний» наслідок після вживання алкоголю. Тобто, як звичайний симптом похмілля. Але, на жаль, це далеко не завжди так. Похмілля легко сплутати з алкогольною абстиненцією, яка є небезпечнішою і потребує негайного лікування.

Алкогольна абстиненція: що це таке?

Алкогольна абстиненція — це серйозна патологія, яка проявляється низкою фізичних і психічних розладів після різкої відмови від алкоголю. Простими словами — «ломка».

Як правило, цей синдром притаманний для людей, які мають діагноз 2 або 3 стадії алкогольної та наркологічної залежності.

Алкогольна абстиненція: симптоми

Перші симптоми починають з'являтися вже через 5-10 годин після вживання останньої порції спиртних напоїв.

Основні симптоми абстинентного синдрому: 

 • пригнічений стан;
 • нудота;
 • блювота;
 • порушена концентрація уваги;
 • повільне мислення;
 • тремтіння рук і повік;
 • проблеми зі сном;
 • пітливість;
 • розлади шлунково-кишкового тракту;
 • тахікардія.

У важкому стані може проявлятися повна дезорієнтація, галюцинації та марення, спричинені підвищеною частотою пульсу та високою температурою тіла. У таких випадках необхідне негайне лікування, яке варто довірити лікарям швидкої допомоги. 

Перша допомога — це насамперед зняття алкогольної інтоксикації, яке плавно переходить у тривале медикаментозне лікування у стаціонарі клініки.

Тривалість абстинентного синдрому

Тривалість прояву синдрому залежить від кількох чинників:

 • Загальна тривалість вживання спиртного та способу життєдіяльності людини.
 • Кількість і якість випитого алкоголю.
 • Життєва міцність і витривалість організму.
 • Особливості організму людини (вроджені патології, порушення обміну тощо).

Зазвичай симптоми абстинентного синдрому зникають на 5 добу, але деякі з них можуть турбувати до 2-х тижнів.

Діагностика алкогольного абстинентного синдрому

Для підтвердження діагнозу лікар-нарколог збирає анамнез, оглядає пацієнта, проводить клініко-психологічне дослідження, приділяючи особливу увагу стану центральної нервової системи. У важких випадках потрібен аналіз крові та токсикологічний скринінг.

Лікування алкогольної абстиненції у компанії Aybolit

Лікування наслідків запою потребує госпіталізації хворого. У домашніх умовах можна надати лише першу допомогу, спрямовану на полегшення розвитку синдрому, яка передбачатиме контроль артеріального тиску і приймання препаратів седативної дії. Повноцінно зняти синдром удома неможливо, оскільки є необхідність у вживанні препаратів, до яких мають доступ лише медичні заклади. Лікування повинен проводити досвідчений лікар-нарколог в умовах стаціонару.

На сьогодні тяга до алкоголю — поширене захворювання. Воно не щадить ні молодих, ні людей у віці, і може торкнутися кожного. Але тут важливо розуміти, що алкоголізм виліковний, головне — бажання хворого повернутися до тверезого способу життя. 

Допомогти позбутися абстинентного синдрому, алкогольної залежності та привести нервову систему до ладу можуть у приватній клініці Aybolit. Ми надаємо якісні платні медичні послуги, з якими ви можете ознайомитися, перейшовши за посиланням.

Будьте здорові! 

Заказать звонок

Х